logo redos

Infolinia 61 445 24 00

Zabudowa Skrzyniowa

Łatwy dostęp do transportowanych towarów

03/10/2015

zabudowy skrzyniowe nadwozie skrzyniowe

Co powinien posiadać doskonały samochód dostawczy? Na pewno pojemną skrzynię załadunkową, którą można otwierać na wszystkie sposoby. Doświadczeni przewoźnicy doskonale zdają sobie sprawę z trudności, które występują przy załadunku i rozładunku. Wiedzą też, jak nieocenione i pomocne mogą być tu nadwozia skrzyniowe.

Samochody z zabudową skrzyniową służą głównie do transportu ładunków, zarówno tych przewożonych luzem, jak i umieszczonych w opakowaniach i na paletach. Nadwozia skrzyniowe, z uwagi na duże możliwości otwierania i łatwy dostęp, idealnie nadają się nawet do przewożenia towarów o nietypowych gabarytach. Należy jednak pamiętać, że przy otwartych konstrukcjach, nie powinno się przewozić towarów wrażliwych na czynniki atmosferyczne.

 

Czym tak właściwie są zabudowy skrzyniowe?

Nadwozie skrzyniowe to nadwozia idealne dla samochodów ciężarowych i dostawczych. Składają się z kabiny kierowcy oraz oddzielnej przestrzeni ładunkowej, która jest też nazywana skrzynią ładunkową. Ważnym elementem skrzyni są otwierane burty i tylnie klapy, które znacznie ułatwiają załadunek i rozładunek.

Skrzynia ładunkowa może być stała lub podnoszona. Ta druga stosowana jest w samochodach typu wywrotka, które są przystosowane do mechanicznego wyładunku sypkich materiałów, takich jak piasek, żwir itp. Są często stosowane w budownictwie.

Zabudowy skrzyniowe występują również w wersji zabudowanej pokrytej plandeką przypominając standardowe nadwozia plandekowe z tą różnica, że plandeka oraz elementy podtrzymujące mogą być demontowane.

 

Czym charakteryzują się zabudowy skrzyniowe?

Nadwozia skrzyniowe ułatwiają załadunek i rozładunek poprzez zastosowanie otwieranych burt. Ale co jeszcze je wyróżnia na tle innych?

Zabudowy skrzyniowe idealnie nadają się do transportu towarów, nawet tych o niestandardowych gabarytach. Są trwałe, ładowne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i można znaleźć je w różnych wariantach, dostosowanych do towarów, które chcemy przewozić.

Podłoga najczęściej wyłożona zostaje sklejką wodoodporną i antypoślizgową o grubości i wytrzymałości uzależnionej od ładowności pojazdu.

Pamiętajmy też o wygodzie. Nadwozie może posiadać drabinki, schody, a czasami nawet i wciągnik, który dodatkowo zwiększy komfort rozładunku i załadunku.

Firma Redos posiada w swojej ofercie nadwozia skrzyniowe wykonane z wszelka dbałością o szczegóły. Wyróżniają je dodatkowe zabezpieczenia przed korozją. Uchwyty do mocowania ładunku, montowane w taki sposób, aby nie ograniczać przestrzeni ładunkowej. A ściana przednia jest wykonana w całości z impregnowanej i wodoodpornej sklejki o grubości 24mm. Pozwala to zabezpieczyć ścianę przed przypadkowym uderzeniem przy załadunku. Firma Redos przygotowuje zabudowy dla pojazdów DMC 3,5t; 7,5t; 12t; 15t oraz 18t.