logo redos

Infolinia 61 445 24 00

Oryginalne części zamienne

Dlaczego warto na nie postawić?

03/10/2015

czesci samochodow ciezarowych man

Na każde auto kiedyś przyjdzie pora. Poważniejsze usterki od zawsze zmuszają kierowców do kupowania części zamiennych, niestety, w dużej mierze nie są one tanie i bywają trudnodostępne. Tutaj rodzi się pytanie – kupić oryginalne części, a może tańsze odpowiedniki?

 

Kiedy należy wymienić części w samochodzie ciężarowym?

Naprawa i wymiana części samochodowych na nowe są nieodłączną częścią eksploatacji samochodu. Raz może zdarzyć się, że coś nagle przestanie działać i po prostu nie odpalimy auta. Innym razem o przymusie wymiany części zostaniemy poinformowani w warsztacie lub podczas przeglądu. Najczęściej wymienianymi elementami są klocki hamulcowe i tarcze, które po prostu się zużywają. Jednak każda część, prędzej czy później, ma prawo się popsuć. Kiedy to nastąpi, wielu kierowców staje przed wyborem – zainwestować w oryginalne, droższe części, a może poszukać tańszego zamiennika na portalach aukcyjnych lub u mechaników.

 

Części oryginalne a zamienniki – różnice

Różnice wydają się oczywiste, ale nie dla wszystkich. Należy pamiętać, że oryginalne części tworzone są zgodnie ze specyfikacjami narzuconymi przez producentów aut. Takie części można dostać przede wszystkim w Autoryzowanych Stacjach Obsługi Pojazdów oraz w niektórych sklepach internetowych. Zamienniki są natomiast tworzone, bez kontroli producenta samochodu, na bazie oryginalnych części i tak naprawdę, nigdy nie ma pewności co do ich poprawnego działania. Mogą różnić się jakością wykonania, spasowaniem, czy po prostu czasem działania.

Zamienniki niestety bywają różne. Niekiedy możemy natrafić na lepszy produkt, a czasami trafimy na podróbkę. Tych należy się szczególnie wystrzegać. To jedna wielka loteria. Podróbki oferowane są głównie na portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Jakość wykonania oraz trwałość części zamiennych to nie jedyne rzeczy, które różnią oryginalne części od zamienników. Różni się też cena, tutaj na korzyść zamienników. Należy więc sobie odpowiedzieć na pytanie – czy nie warto dopłacić kilku złotych więcej i mieć pewną jakość?

 

Niestety, w większości przypadków wygrywa cena. Nieświadomi kierowcy kupują tanie zamienniki i często padają ofiarą oszusta, który sprzedaje podróbki. Ale czy naprawdę oryginalne części są trudnodostępne i o wiele droższe niż zamienniki?

MAN Truck Service REDOS oferuje szeroki wybór oryginalnych części oraz akcesoriów marki MAN do pojazdów użytkowych. W swojej ofercie posiada blisko 6 tysięcy stałych pozycji. Dodatkowo, serwis wykorzystuje najnowocześniejsze technologie składowania oraz identyfikacji towaru w magazynie, co zapewnia szybką obsługę klienta. Dzięki temu, wiele oryginalnych części jest dostępne „od ręki” i po korzystnych cenach.

 

 

Redos i MAN wspiera niezawodność

To co warto podkreślić MAN już po raz trzeci z rzędu został doceniony w raporcie TÜV jako producent najbardziej bezawaryjnych ciężarówek. Dlatego warto postawić na niezawodność!

Rok gwarancji to za mało od 1 lutego 2015 roku w Redos jest możliwość skorzystania z promocji 2 Lata Gwarancji na Oryginalne Części Zamienne MAN ponieważ wiemy jak ważna jest niezawodność pojazdów.

Co dają 2 lata gwarancji?

 

Warto wiedzieć, że: